Про ефір, ідеї та планиЯк це все почалося
Просто інтерв'ю якесь!
Розкажіть будь-ласка, як виникла ця ідея?
Сергій: Мене давно цікавило питання: чому, наприклад, в США - кожне, навіть невелике містечко має хоча б одну мовну станцію, яка мовить на свою округу. Візьмемо наприклад Томасвілл, штат Джорджія. Чому саме його? Тому що я там був, і ще тому, що це місто за чисельністю населення – 20 тис., і ще - дорога з Таллахассі в Томасвілл дивно схожа на дорогу з Канева в Ліпляве - ті ж сосни обабіч... Так ось - цей Томасвілл має 5 своїх місцевих станцій і ще 50 ретрансляторів, тобто всього мовних станцій там - 55 штук. І це якось пов'язано з розвиненою Американської демократією. Чим більше радіостанцій - тим більше демократії. І непогано створити і в Каневі місцеву мовну станцію..
Володимир: У мене досить знайомих, зайнятих написанням музики. Причому більшість створених речей чуло досить вузьке коло знайомих, не більше. При цьому - хорошої, цікавою музики - багато. Наше радіо дає можливість, по-перше - грати чисто канівський матеріал; по-друге - збирати записи місцевих музикантів і виконавців в одному місці.
Що зараз можна почути на радіо Кручі?
Нами було зібрано доволі немало матеріалу. В ефірі зараз транслюється 410 треків, загальною довжиною у 42 години. Ми домовлялися з авторами та виконавцями, і в ефірі можна почути такі гурти та виконавців, як:
- Парафраз (фольк)
- Здоровенькі були (фольк)
- Slash Razboy (рок)
- Unnamed Selection (рок)
- Ремонт Дороги (рок)
- Філософія Серця (рок)
- Анатолій Сінча (рок)
- Юрій Коробейніков (інструментальна музика)
- Юрій Івченко (інструментальна музика)
- Сергій Мельчаков (різні музичні жанри)
- Аврора (класична музика)
- Cj Axis (електронна музика)
- WayBe (електронна музика)
А що було потрібно для того щоб "вийти у ефір" ?
Сергій: Для FM-станцій - необхідно мати ліцензію на мовлення. Для цього потрібно пройти досить складний і дорогий шлях: подати заявку на конкурс з розподілу частот, і, якщо виграєш конкурс - купити частоту, купити передавач, побудувати студію, найняти персонал; і це все коштуватиме декілька десятків тисяч доларів. Це унеможливлювало появу місцевих некомерційних мовних станцій. Але, з появою швидкого доступу в Інтернет - стало можливим побудувати мовну інтернет-радіостанцію, маючи в своєму розпорядженні вельми скромні ресурси.
А якщо справа піде і з'являться доходи - можна подумати і про класичний FM-радіоефір ...
І ви вирішили ...
Сергій: Ось зібралися ми якось і вирішили створити таку станцію. Я давно про це думав, цікавився питанням виходу в ефір, а фільми "День Радіо" і "Частини тіла" - мої найулюбленіші фільми. Але до реалізації справа не доходила ... І ось дійшла.
У нас є фахівець з інтернету - Антон, у нас є майданчик, з якого можна починати мовлення – www.kaniv.net, і у нас є концепція, і ще є безліч людей які вітають ідею створення станції та готові до співпраці.
Володимир: Також нам активно допомагає Сергій Мельчаков з Нідерландів, за що ми йому щиро вдячні! А щодо виходу композитора/гурту в ефір? Я буду говорити більш технічною мовою. Потрібно, для початку, зберегти свою річ у форматі мр3, і після цього - відправити її нам, використовуючи сторінку відправки матеріалу. Далі твір буде опрацьовано і скоріш за все він з'явиться у ефірі станції.
А що ви скажете про політику станції щодо "концепції" мовлення?
Сергій: Головна наша концепція - "Тільки свої". Станція працює практично тільки на місцевому матеріалі. У нас багато прекрасних колективів і талановитих виконавців, які готові надати свої фонограми для нашого ефіру. Також є кілька щотижневих видань: Дніпрова зірка, Віка, Час пік; є ряд сайтів - офіційних і громадських, які висвітлюють місцеве життя, є громадські організації, творчі колективи та просто цікаві люди - яким є що сказати.
Мовна політика ефіру обговорювалася вами?
Сергій: Я виступаю за повну мовну свободу, ефір буде на тій мові, на якій людині зручно говорити або співати. Я виступаю за мову оригіналу.
Володимир: Такої проблеми немає. Місцевий суржик - теж мова :), а мова в записах - це авторська задумка, і це не повинно бути врегульовано. Так що вибачте, нецензурщина у піснях може бути, але виходитиме в ефір пізно увечері :)
Які плани на подальшу роботу?
Володимир: Є бажання ввести мовні програми, присвячені поточним новинам; є бажання проводити інтерв'ю з виконавцями; ідей достатньо, але усі вони потребують якщо не наш час, так кошти. А радіо у нас тримається на власних плечах. Тому – потребуємо допомоги від зацікавлених волонтерів!
Отже, наше основне завдання
Дати можливість як послухати, так і бути почутим. Радіо "Кручі" - всі свої!